Peeling, poznaj jego rodzaje
Istnieją 3 różne rodzaje procedur wykonywania peelingu. Wyróżnić możemy peeling mechaniczny, chemiczny i oczywiście taki który można przygotować i wykonać samodzielnie w zaciszu domowym.
Peeling mechaniczny
Lub inaczej dermabrazja mająca na celu oczyszczenie skóry twarzy poprzez piaskowanie skóry twarzy za pomocą małej tarczy szlifierskiej, obrotowej szczotki, końcówki ściernej lub projekcji mikrokryształów.
Peeling chemiczny
Ten rodzaj peelingu musi wykonać kosmetyczka.
W tej technice istnieją trzy różne stopnie peelingu:
– Peeling powierzchowny:
składa się ze słabo stężonych kwasów. Wskazane jest wykonanie maksymalnie 4 do 5 sesji w ciągu miesiąca, aby uzyskać doskonałe rezultaty. Działa jak rozświetlacz cery i niesie ze sobą niewielkie ryzyko.
– Peeling średni:
Przeznaczony do bardziej zaznaczonej skóry. Wykonywany jest w oparciu o tę samą technikę co peeling powierzchowny, ale dzięki nieco mocniej dozowanemu składowi daje głębszy efekt.
– Peeling ciężki:
Jak sama nazwa wskazuje, jest to ciężka interwencja. Daje to bardzo dobre rezultaty. Peeling ciężki wykonywany jest wysoko stężonym kwasem trichlorooctowym lub fenolem. Ta procedura musi być bezwzględnie przeprowadzona w gabinecie kosmetycznym lub klinice. Peelingi medyczne są stosowane, gdy klient ma głębokie i trwałe zmarszczki oraz plamy, które nie zmniejszyły się po kilku peelingach kosmetycznych.
W przypadku skórki średniej lub ciężkiej, to znaczy w zależności od głębokości skórki, do uzyskania pożądanego rezultatu wymagana jest jedna do sześciu sesji.
Przypomnienie: po wykonaniu peelingu w kolejnych tygodniach na leczony obszar należy nakładać ochronę przeciwsłoneczną z najwyższym filtrem.
3. Peeling domowy
Oczywiście nie daje takich samych efektów jak peeling medyczny, jest raczej zabiegiem upiększającym w domu. Peeling ten powoduje rozjaśnienie cery, ale w bardziej efemeryczny sposób.